• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Na początku roku szkolnego, 02.09.2015 r., uczniowie klas pierwszych gimnazjum udali się wraz z wychowawcami na czterodniową wycieczkę integracyjną do Skrzynic Drugich. Gospodarzem i osobą prowadzącą zajęcia był p. Michał Stanowski, terapeuta posiadający wieloletnie doświadczenie w wychowaniu młodzieży do samodzielności i uczeniu odpowiedzialności.

Młodym gościom zaproponował udział w trzydniowej grze pt. ”Bezludna wyspa”. Na tytułowej wyspie - zgodnie z fabułą zabawy - gimnazjaliści znaleźli się w wyniku „katastrofy okrętu”. Niestety, niczego, prócz osobistych rzeczy, nie zdołali ocalić, nawet telefonów komórkowych czy innych urządzeń elektronicznych, które umożliwiłyby im kontakt ze światem zewnętrznym.

Na początku "rozbitkowie" - zgodnie ze wskazówkami prowadzącego - poznali miejsce ich tymczasowego pobytu, samodzielnie ustalili zasady współpracy.

W ciągu trzech dni pierwszoklasiści sami układali plan dnia, gotowali posiłki. Tym samym uczyli się odpowiedzialności i umiejętności ponoszenia konsekwencji swoich wyborów. Jeśli chcieli mieć ciepłą wodę, musieli dopilnować ognia w piecu. Spali na podłodze – na materacach i w śpiworach. Dla większości było to wielkie wyzwanie.

Uczestnicy gry musieli poradzić sobie z własnymi słabościami, „niemożliwościami”: dla jednych była to rozłąka z bliskimi, dla innych - rozpalenie ognia czy przełamanie własnego strachu i uczestnictwo w nocnych podchodach w lesie.

Nasi uczniowie wykazali się sprytem, odwagą i wiedzą: przetrwali na "bezludnej wyspie", a przy tym - dobrze się bawili.

Podczas wyjazdu każdy nauczył się czegoś ważnego. Uświadomił sobie, jak istotne są w życiu przyjaźń i wsparcie życzliwych osób. Ta wycieczka podobała się wszystkim. Gimnazjaliści wrócili z nadzieją, że będą mieli jeszcze raz okazję doświadczyć takiej przygody. 

Zapraszamy do galerii