• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

2 i 4 kwietnia uczniowie klasy IIA LO pod opieką Pani Prof. Ireny Babkiewicz i Księdza Mariusza Górniaka odbyli wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem programu był słynny spektakl "Hamlet" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Ujęła nas gra aktorów drugoplanowych, podobała się bardzo funkcjonalna scenografia i wysmakowane rozwiązania reżyserskie.

Obejrzenie wystaw w gmachu głównym Muzeum Narodowego i w Kamienicy Szołayskich, a także wizyty w kościele Franciszkanów i Domu Towarzystwa Lekarskiego stanowiły wprowadzenie w sztukę Młodej Polski. Klimatu życia artystycznego Krakowa przełomu wieków smakowaliśmy przy kawce i ciasteczku w Jamie Michalikowej.Co najmniej dwukrotnie stanęliśmy przed trudnymi wyzwaniami: jednym z nich było wyjście z zamkniętych pokojów w ramach gry Let me out, drugim - wejście do zamkniętych z powodu chwilowej awarii systemu pokojów w hostelu Deco. Oba zadania zostały wykonane pomyślnie :)

Pogoda nam sprzyjała - spacer po Plantach był przyjemny bardziej niż zazwyczaj. Widok i zapach kwitnacych drzewek przeżywamy zatem dwa razy (w Lublinie mamy pewne opóźnienie wobec południa).

Zapraszamy do galerii