• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W dn. 10-14 listopada b.r. uczniowie „Sobieskiego” ponownie wyruszyli w drogę. Tym razem naszym punktem docelowym stała się stolica Szkocji – Edynburg. W trakcie pobytu Sobieski Vagabonds zobaczyli wiele ciekawych obiektów w pięknym starym mieście na północy Europy. Zwiedziliśmy słynny Edinburgh Castle, rezydencję królowej Holyrood Palace, podziemia Edynburga i najstarszą zachowaną uliczkę Mary King’s Close, centrum multimedialne „Our Dynamic Earth”, królewski jacht „Britannia”, muzeum iluzji „Camera Obscura”, National Museum of Scotland, katedrę St. Giles’. Wspięliśmy się na wzgórze Calton Hill, z którego mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki starej i nowej części miasta. Robiliśmy zakupy na najstarszej ulicy miasta Royal Mile oraz na największej ulicy handlowej Princess Street.

A oto, co o wycieczce sądzą sami uczestnicy (zachowano oryginalne słownictwo i styl wypowiedzi).

Kasia Herman

Edynburg zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, więc wszystkie punkty zwiedzałam z przyjemnością. Urzekła mnie architektura na tle przepięknych krajobrazów. Najbardziej podobał mi się zamek na wzgórzu – Edinburgh Castle. Urokliwa była także główna ulica Royal Mile, gdzie znajdowało się mnóstwo sklepów, a w bocznych uliczkach sporo kawiarni. Nie zawiodłam się i mam nadzieję, że tam wrócę.

Janek Erazmus

Było niesamowicie, fantastyczne przeżycie, bardzo pozytywnie. Najbardziej podobała mi się „Nasza dynamiczna Ziemia”. Glasgow i Edynburg to miasta, które mają w sobie bardzo dużo uroku. Pan Piotr to wspaniały przewodnik, wychowawcy i uczestnicy tworzyli wspaniałą atmosferę. As far as I am concerned, było amazing! Niestety, bardzo mi przykro, bo już się skończyło, ale wspomnienia zostają.

Hubert Jończyk

Sam fakt zobaczenia Szkocji i Edynburga był wart pojechania na wycieczkę. Bardzo podobała mi się architektura.

Julia Zalewska

Według mnie, tegoroczna wycieczka do Edynburga była bardzo fascynująca, jednak najbardziej i najlepiej wspominam wizytę w Our Dynamic Earth. Dowiedziałam się tam wielu nowych ciekawych rzeczy o powstaniu Ziemi, a także spędziłam miło czas. Pod koniec wizyty mogliśmy się cieszyć ciekawym seansem na dużym półokrągłym ekranie. Wszyscy wyszli z centrum bardzo zadowoleni. Oczywiście była to tylko jedna z wielu atrakcji czekających na nas w tym wspaniałym miejscu.

Mam nadzieje, ze niedługo również będę miała możliwość wyjazdu w kolejne wspaniałe miejsce, właśnie w podobnym gronie.

Eliza Kurczuk

Bardzo miło spędziłam tę wycieczkę. Najbardziej spodobała mi się wizyta w Camera Obscura.

Michał Witkowski

Bardzo miło zapamiętam tę wycieczkę, a najbardziej podobało mi się w Our Dynamic Earth. Bardzo miło wspominam full English breakfast.

Olek Janicki

MEGA SZTOSIK, najbardziej podobały mi się widoki, stare miasto, brak zwiedzania kościołów, Camera Oscura, Our Dynamic Earth i przede wszystkim miło spędzony czas z przyjaciółmi.

Ola Wierzbik

Najbardziej podobało mi się w National Museum of Scotland.

Maja Jeleniewska

Wycieczka była udana. Najbardziej podobał mi się czas wolny spędzany na Starym Mieście i w Camera Obscura.

Janek Błażukiewicz

Wycieczka była ok. Podobał mi się Apple Store na Princess Street. Wszystkie muzea były bardzo fajne, i oczywiście jedzenie było bardzo dobre.

Magda Bojarska

Bardzo podobała mi się architektura miasta (to jak stare łączy się z nowym) i technologiczne rozwiązania (układ ulic, przystanków i budynków).

Paulina Krawczyk

Szczególnie podobał mi się pałac Holyrood, głównie dzięki pięknej architekturze, wystrojowi i historii.

Juliusz Piskor

Bardzo mi się podobało muzeum z iluzjami. Było tam fantastycznie. Pan Piotr spisał się na 5!

Gabrysia Muszyńska

Bardzo podobał mi się plan wycieczki, bo odwiedziliśmy tak wiele fajnych miejsc w ciągu 3 dni.

Dominika Kot

Bardzo podobała mi się organizacja wycieczki, wizyta w Our Dynamic Earth i Camera Obscura (World of Illusions). Generalnie podobało mi się wszystko.

Klaudiusz Garbacki

Na wycieczce do Edynburga nie było miejsc, które mi się nie podobały, lecz najbardziej urzekły mnie: Our Dynamic Earth oraz National Museum of Scotland.

Ewa Wojtowicz

Szczególnie urzekła mnie atmosfera Edynburga. Było mi niezwykle miło móc zobaczyć tyle fantastycznych miejsc. Pan przewodnik naprawdę się postarał.

Magda Pluta

Podobało mi się, że odwiedziliśmy dużo naprawdę ciekawych miejsc. Wychowawcy bardzo o nas dbali!

Karol Paradowski

Podobało mi się sporo rzeczy. Gdybym miał wyróżnić, to byłyby to: National Gallery of Scotland, National Museum of Scotland oraz Our Dynamic Earth.

Zuzia Piłat

Najbardziej podobała mi się możliwość sprawdzenia swojego języka w praktyce, a najciekawszą atrakcją była dla mnie wizyta w Our Dynamic Earth.

Elwira Szczuchniak

Edynburg pozostanie w mojej pamięci jako niesamowicie urokliwe miasto. Najbardziej podobała mi się wizyta w centrum Our Dynamic Earth.

Wiktoria Dziuba

Wycieczka bardzo mi się podobała. Najbardziej utkwiła mi w pamięci katedra.

Dominika Denys

Wycieczka była bardzo udana. Najbardziej podobały mi się widoki z dwóch wzgórz.

Olaf Piskor

Mi się podobało Our Dynamic Earth, bo było fajnie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej galerii.