• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Pod koniec maja klasy pierwsze liceum wyruszyły na długą oczekiwaną wycieczkę do Beskidu Wysokiego. Mieszkaliśmy w Zawoi – najdłuższej wsi w Polsce, która, oprócz wspaniałych widoków, zaskoczyła nas niezwykłą numeracją domów.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu udało nam się wejść na Mosorny Groń (1045 m) . Góra może nie jest bardzo wysoka, ale dla niektórych to było nie lada wyzwanie! Prawdziwą nagrodą dla wszystkich wytrwałych były zapierające dech w piersiach widoki oraz uczucie ogromnej satysfakcji.

Drugi dzień wycieczki był przeznaczony na  wizytę w muzeum na terenie byłych obozów koncentracyjnych Auschwitz – Birkenau. To miejsce pamięci zbiorowej, które skupia turystów z całego świata, nikogo nie pozostawiło obojętnym. Dowiedzieliśmy się o historii założenia i funkcjonowania obozu, życiu więźniów, mogliśmy na własne oczy zobaczyć rzeczy, konfiskowane u ofiar komór gazowych, celę, w której był przetrzymywany św. Maksymilian Kolbe oraz  wiele innych miejsc i przedmiotów, które przybliżyły nam ten trudny czas w historii Polski i świata. W drodze powrotnej na krótko wpadliśmy do Wadowic, gdzie, wzorem św. Jana Pawła II, nie mogliśmy sobie odmówić pysznych kremówek.

Trzeciego dnia pogoda nieco pokrzyżowała nasze wcześniejsze plany, ale szybko stworzyliśmy plan B, w ramach którego odwiedziliśmy piękny zamek w Suchej Beskidzkiej oraz Kalwarię Zebrzydowską. Pomimo deszczu zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się naprawdę dużo ciekawostek o tej części naszego kraju.

Ostatni dzień wycieczki był najbardziej wyczekiwanym przez jej uczestników. Rollercoastery Energylandii oferowały rozrywkę i potężną dawkę adrenaliny dla każdego – od tych najbardziej odważnych do tych trochę mniej. Niektórzy śmiałkowie z klas pierwszych kilkakrotnie bawili się na najwyższym rollercoasterze w Europie. Hypierion ma 77 m wysokości i rozwija prędkość do 142 kmh!

Wycieczka była niezwykle udana, gdyż dostarczyła nam mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Był to bardzo dobry czas zwiedzania, wypoczynku po całym roku szkolnym, po prostu bycia razem z kolegami i koleżankami z klasy. Całość najlepiej przybliżą zdjęcia, więc zapraszamy do galerii.