• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W dn. 5 i 6 grudnia klasy ILA i ILB wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Program zapowiadał się ciekawie, pogoda i humor również nam dopisywały. Pobyt w Krakowie rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy pt. „Niepodłegłość” w Muzeum Narodowym, w ramach której na nowo odkrywaliśmy dla siebie dzieje Narodu Polskiego w walce o niepodległość Ojczyzny. W centrum wystawy była postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod koniec niektórzy z uczestników sami mogli chociaż na chwilę wczuć się w rolę przywódcy, mierząc mundur i biorąc do ręki karabin.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na główne wydarzenie wycieczki, czyli spektakl „Rewizor” na podstawie utworu Mikołaja Gogola w Teatrze Stu. Ponadczasowe dzieło pisarza oraz mistrzowska gra aktorów wywarły na nas wielkie wrażenie. W drodze powrotnej z teatru omawialiśmy poszczególne fragmenty sztuki, dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz podziwialiśmy świątecznie przystrojony Rynek miasta, który po zmierzchu prezentował się wyjątkowo magicznie.

Następnego dnia, podzieleni na dwie grupy, wzięliśmy udział w dwóch lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym. Zajęcia dotyczyły epoki antyku prezentowanego w sztuce oraz życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Nie były to typowe wykłady, lecz zajęcia interaktywne, podczas których mogliśmy zadawać i odpowiadać na pytania, a nawet tworzyć krótkie rymowanki w grupach.

Wycieczka była bardzo udana pod każdym względem. Zrealizowaliśmy interesujący program, mieliśmy czas na integrację oraz zwiedzanie, spędziliśmy czas w towarzystwie kolegów i koleżanek, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Galeria zdjęć