• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W dniach 21-23 maja uczniowie klas pierwszych liceum i jednej z klas drugich pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Toruń i jego piękne Stare Miasto z krzywą wieżą. Wieczorem wybraliśmy się na spacer po plaży we Władysławowie, gdzie podziwialiśmy między innymi przepiękny zachód słońca.

Drugiego dnia z samego rana wyruszyliśmy do Gdyni. Zwiedziliśmy wspaniałe Oceanarium oraz okręt marynarki wojennej ORP "Błyskawica". Z Gdyni udaliśmy się do Gdańska. Tam również zwiedziliśmy Stare Miasto, w tym słynną ulicę Mariacką, gdzie znajduje się królestwo wyrobów z bursztynu. Sporą atrakcją okazał się rejs statkiem. Na trasie Gdańsk-Westerplatte mogliśmy zobaczyć z bliska jak wygląda Stocznia Gdańska i poznać jej niezwykłą historię. Historia miesza się tam ze współczesnością - obecnie można podziwiać tam wspaniałe nowoczesne statki. Wielkie wrażenie zrobił na wszystkich zacumowany w pobliżu piękny sześciopiętrowy wycieczkowiec. Na zakończenie pobytu w Gdańsku zwiedziliśmy wyjątkowy teatr - Gdański Teatr Szekspirowski.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Malborku, gdzie przez kilka godzin mogliśmy podziwiać przepiękny i ogromny Zamek. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

Pogoda nam dopisywała, humory także. Czekamy na następną wycieczkę, tylko dłuższą niż 3 dni :)

Dużo zdjęć