• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W ostatni piątek (27 października) uczniowie klasy Ia i Ib LO, a także klasy II rozszerzenia udali się pod opieką pań: Anny Kuwałek i Ireny Babkiewicz do Krakowa. 

Celem głównym był spektakl "Rewizor" wg M. Gogola w Teatrze Stu, który okazał się brawurowo zagraną sztuką w konwencji cyrkowej z elementami iluzji, popisami aktorów w roli klaunów, akrobatów itd.
Obejrzeliśmy też imponujące zbiory sztuki staropolskiej, głównie sakralnej, ale również sarmackiej w Muzeum Biskupa Erazma Ciołka. Zostaliśmy zapoznani z barokową obyczajowością dotyczącą "pompa funebris" - szlacheckim sposobem urządzania pogrzebów. Mieliśmy okazję obejrzeć piękną Madonnę z Krużlowej reprezentującą swoisty typ rzeźby gotyckiej.
Udaliśmy się do istniejącego od czterech zaledwie lat Europeum, by poznać ekspozycję sztuki europejskiej w budynku starego spichlerza. Podziwialiśmy kolekcję zawierającą rzeźbę i obrazy wielu znanych i mniej znanych mistrzów.
Mimo że spacer po Krakowie odbywał się w strugach deszczu, a przy zaczarowanych dorożkach mokły i konie, i stangreci, to i tak ulegliśmy magii tego miejsca!

Zapraszamy do galerii