• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W przeddzień majowego weekendu świętowaliśmy w Naszej Szkole 225 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W piątek, 29 kwietnia, grono pedagogiczne i uczniowie Gimnazjum i Liceum Sobieskiego spotkali się w odświętnie udekorowanej na tę okoliczność przez Panią Profesor Katarzynę Koch-Ostrowską sali gimnastycznej.
Po krótkiej prelekcji poświęconej dziejowemu znaczeniu i współczesnemu przesłaniu Konstytucji 3 Maja, którą wygłosił Pan Profesor Robert Kamiński, ogłoszono wyniki konkursów, które towarzyszyły obchodom Święta Konstytucji.
W konkursie wiedzy o Konstytucji 3 Maja bezkonkurencyjna okazała się Karolina Cichoń, uczennica klasy IILA, której niewiele ustępowała wiedzą koleżanka z klasy Klaudia Winiarczyk.
W konkursie plastycznym zwyciężyli uczniowie klasy ILA, którzy wspólnym wysiłkiem wytworzyli elegancki plakat poświęcony majowemu świętu.
W konkursie na najlepszą aranżację muzyczną osiemnastowiecznej pieśni „Witaj, majowa jutrzenko” bezkonkurencyjni ze względu na brawurowe wykonanie, a zarazem jedyni w swoim rodzaju okazali się Krzysztof Goliszek z klasy ILA i Hubert Jończyk z klasy IILA.
Po konkursowych emocjach zebrani mieli okazję obejrzeć prezentację poświęconą obrazowi Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”.
Imprezę, jak zwykle przepięknym wykonaniem okolicznościowej piosenki, zamknęła uczennica klasy IIGB, Ewa Wójtowicz.

Zapraszamy do galerii