• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

29 kwietnia o godz. 16.30 odprawiona została przez ks. Mariusza Górniaka Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Wzięli w niej udział uczniowie kończący szkołę, ich rodzice i nauczyciele.

O godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się przyszli maturzyści, żegnający ich przedstawiciele klasy II LO, a także zawsze wspierający rodzice i nauczyciele na uroczystej gali zakończenia szkoły.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Owsik, witając zgromadzonych i w serdecznych słowach podsumowując trzy lata szkolnych zmagań młodzieży i dziękując za zaangażowanie nauczycieli w pracę przygotowującą do matury i przyszłych studiów.

Potem przemówił Pan Prezes Educo Jacek Bury, który w ciepłych słowach pożegnał uczniów kończących naukę w naszej szkole, życzył sukcesów na maturze oraz rozwoju talentów i uzdolnień.

Następnie ze swoimi wychowankami pożegnała się Pani Prof. Irena Babkiewicz, wspominając czasy wspólnej pracy, zabawy i wycieczek i życząc dobrze zdanej matury oraz odnalezienia swego życiowego powołania.

Nagrodę specjalną - pamiątkowy zegarek - za bardzo wysokie wyniki w nauce i szczególne zaangażowanie w życie społeczności szkolnej otrzymał Mateusz Homenda. Nagrodzeni też zostali wyróżniający się osiągnięciami w nauce i postawą uczniowie: Patrycja Brodowska, Ewa Owsik i Maciej Kempny, a także Dawid Bury za zaangażowanie w pracę szkolnego radiowęzła i kształtowanie gustu muzycznego kolegów. Ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniem za trud dobrego wychowania i motywowanie swoich dzieci do rzetelnej pracy. Następnie wszyscy uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły wraz z serdecznymi gratulacjami.

W imieniu absolwentów głos zabrał Mateusz Homenda, który podziękował Dyrekcji za opiekę, a Nauczycielom za cierpliwość i poniesiony trud wychowania i nauczania.
Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność, wręczając swoim nauczycielom przepiękne bukiety kwiatów.

Uroczystość uświetniło okolicznościowe przedstawienie szkolnego teatru, wywołujące zadumę i motywujące do pielęgnowania szlachetnych wartości.

Wspólna biesiada przy ciastku i herbatce była ostatnim elementem pożegnania.

Teraz już tylko matura...

Zapraszamy do galerii