• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

We wtorek, 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież z gimnazjum i liceum, przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Justyny Krenz i p. Katarzyny Błaszczuk, przedstawiła montaż poetycko-muzyczny ukazujący trudną drogę Polaków do niepodległości. Widowisko utrzymane było w tonie nostalgii i listopadowej zadumy. Patriotyczne pieśni wykonane przez chór szkolny przy akompaniamencie pianina i skrzypiec, słowa wierszy przypomniały oglądającym bohaterstwo i niezłomność Polaków, którzy oddali życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością.

Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Owsik, która podziękowała organizatorom i wykonawcom za przygotowanie uroczystości.

Następnie pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się na tle społeczności szkolnej osiągnięciami wokalnymi, sportowymi, tanecznymi czy nauką (gimnazjalistom zakwalifikowanym do rejonowego etapu konkursu przedmiotowego). Szczególne słowa uznania skierowane zostały pod kierunkiem chóru szkolnego, który pod batutą p. Justyny Krenz zdobył II miejsce w Konkursie Poezji, Prozy i pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Zapraszamy do galerii