• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Mimo padającego deszczu i smętnej pogody, młodzież zgromadziła się rano w murach naszej szkoły z radością na twarzach.
Najpierw o 8.30 w dużej sali gimnastycznej odbyło się rozpoczęcie szkoły przez uczniów klas pierwszych przywitanych bardzo ciepło przez nową Panią dyrektor Irenę Wojtowicz i Pana prezesa Waldemara Leszcza, na które przybyli też nauczyciele. Pani dyrektor zapowiedziała wiele innowacji zmierzających do unowocześnienia procesu dydaktycznego i dostosowania go do potrzeb młodzieży, która wybrała naukę w określonym profilu. Szkoła będzie wychodzić naprzeciw ambicjom uczniów.

Po krótkich serdecznych przemówieniach nasi pierwszoklasiści udali się pod przewodnictwem swych wychowawców - Pana Bartosza Słodkowskiego, Pana Zbigniewa Sobczaka i Pani Anny Kuwałek na krótkie spotkanie organizacyjne.

Już o godzinie 9.00 przybyli uczniowie klas drugich i maturalnych na spotkanie inauguracyjne z wychowawcami w salach. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie było spotkania ogólnego.

Po tak długiej przerwie od szkoły wymuszonej koronawirusem nikt nie deklarował niechęci do "normalnej" nauki, mimo różnego rodzaju sanitarnych utrudnień. Uczniowie przyjęli  też z pełnym zrozumieniem nowe wymagania dotyczące profilaktycznej higieny.
Pozostaje mieć nadzieję, że również zwykłe przeziębienia jesienno-zimowe nie będą mieć do nas przystępu.

Zapraszamy do obejrzenia mini-galerii zdjęć