• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

14 X w przytomności Państwa - Jacka Burego (Właściciela szkoły), Waldemara Leszcza (Prezesa tejże) i Małgorzaty Owsik (Dyrektor) odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów wszystkich klas pierwszych naszego liceum. Młodzież pięknie odśpiewała Hymn Szkoły i Marsz triumfalny Sobieskiego, który rozpoczął część artystyczną przygotowaną przez Panie Irenę Babkiewicz i Justynę Krenz w stylu iście staropolskim.
Nawiązanie do tradycji było całkiem na miejscu, bo też w tym roku szkoła nasza świętuje 25-lecie trwania (z różnymi wprawdzie perturbacjami, ale zawsze utrzymując brand) pod znakiem Sobieskiego. Wspomnieliśmy więc i o  jej założycielach, i wcześniejszych dyrektorach. Historię szkoły opowiedział nam nie kto inny jak sam Jan III (Mikołaj Szczuchniak) i jego nadobna Marysieńka (Ola Kozłowska), a szlachta - bracia gorliwie wiwatowali na cześć Nauczycieli, którzy przyjęli serdeczne powinszowania z okazji swego święta.
Życzenia, słowa uznania dla nich i ciepłe słowa pod adresem całej społeczności szkolnej wypowiedzieli również Pani Dyrektor, Pan Prezes i Pan (Senator in spe) Jacek Bury.
Po uroczystości nastał czas życzeń od uczniów i rozdawnictwa kwiecia w różnych barwach tudzież gatunkach swoim dręczycielom, tj. nauczycielom, oczywiście, szanowanym i kochanym takoż.
A w pokoju nauczycielskim  oczekiwały torty od żaków a frukty od Bury Sp.z o.o.

Zapraszamy do galerii zdjęć