• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

22 grudnia 2015 roku w naszej szkole od rana panował przedświąteczny ruch. Sala gimnastyczna została przybrana świerkowymi gałązkami, złotymi bombkami, srebrzystymi łańcuchami i śnieżynkami misternie wykonanymi z papieru. Wigilijny poczęstunek, przygotowany przez gimnazjalistów i licealistów, wypełnił salę zapachem korzennych przypraw, różnorodnych bakalii i cynamonu.


Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego. Sala szkolna zamieniła się w Betlejem, do którego przybyła Święta Rodzina. Na wieść o narodzinach Jezusa pospieszyli złożyć Mu hołd nie tylko Trzej Królowie, ale też wędrowcy z Anglii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Rosji. Przynieśli Dzieciątku dary takie, jakie wyróżniają tradycje bożonarodzeniowe danego kraju.


W przedstawieniu udział wzięli:
Prezenterka telewizyjna – Gabriela Muszyńska
Reporter – Igor Wyszyński
Józef – Hubert Jończyk
Maryja – Karolina Cichoń
Kacper – Karol Paradowski
Melchior – Jakub Marcowski
Baltazar – Jakub Stachyra


Przedstawiciele krajów: Anna Jabłońska (Niemcy), Maria Chmielewska (Francja), Aleksandra Kułak (Hiszpania), Jan Erazmus (Rosja).
Pani profesor Julita Dolatowska-Rybka (język niemiecki) była pomysłodawczynią scenariusza nawiązującego do tradycji obchodzenia Bożego Narodzenia w różnych państwach europejskich. W pracę nad scenariuszem i reżyserią zaangażowali się również: pan profesor Bartosz Motyl (język angielski) oraz panie profesor: Natalia Zanni-Lewandowska (język hiszpański), Barbara Kęsik-Kowalik (język francuski), Sława Piotrowska (język rosyjski). Scenografię przygotowała pani profesor Katarzyna Koch-Ostrowska.
Tajemnicę Bożego Narodzenia wyrażoną w różnych językach usłyszeliśmy dzięki słowom pastorałek oraz polskich kolęd przepięknie zagranych przez Krzysztofa Goliszka i zaśpiewanych przez chór „Muzyczna sfera” kierowany przez panią profesor Justynę Krenz.
Pani dyrektor Małgorzata Owsik serdecznie podziękowała chórowi, uczniom za zaprezentowane rewelacyjne aktorstwo oraz nauczycielom za przygotowanie przedstawienia. Życzenia bogatych w pokój i radość Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły naszą szkolną Wigilię. Przełamując się opłatkiem, dzieliliśmy się dobrem, jakie rodzi się w Boże Narodzenie.
I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”.
Łk 2, 13-14

Zapraszamy do galerii