• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Jak co roku, spotkaliśmy się wszyscy w piątek 21 grudnia w sali gimnastycznej, tym razem wypełnionej po brzegi, by złożyć sobie serdeczne świąteczne życzenia i podzielić się opłatkiem. W tym roku myślą objęliśmy polskich górników, którzy zginęli podczas pracy w kopalni i ich rodziny.

Nauczyciele języków obcych - hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego - przygotowali ze swymi uczniami część artystyczną: krótkie gawędy na temat świątecznych zwyczajów i tradycyjnych dań na bożonarodzeniowy stół oraz śpiew najpopularniejszych kolęd. Nie zabrakło też kolęd polskich w wykonaniu chóru, którym dyrygowała tym razem Ewa Wojtowicz. Oczywiście sala ochoczo podchwyciła śpiew.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia i nastąpił moment spontanicznego wyrażenia słów serdeczności i uścisków kolegów, koleżanek, nauczycieli. Potem nastąpił czas biesiady przy suto zastawionych wigilijnymi daniami stołach. Na pewno potraw było więcej niż dwanaście: śledzie w różnej postaci, ryby faszerowane, barszcz z uszkami, krokiety z kapustą i grzybami, sałatki przeróżne, kutia, placuszki, faworki, pierniczki, kompot z suszu, owoce - to te najpopularniejsze, świadczące o poszanowaniu tradycji. Mamy nadzieję, że zgodnie z symboliką obfitości wigilijnego stołu, przyszły rok obfitował będzie w pomyślne zdarzenia dla nas wszystkich.

Galeria zdjęć