• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W czwartek 27 kwietnia pożegnaliśmy w Sobieskim kolejny rocznik maturzystów. Popołudniową uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Owsik, która w ciepłych słowach pogratulowała wszystkim tegorocznym abiturientom ukończenia szkoły, życząc sukcesów nie tylko na maturze, ale i w dalszym, dorosłym i samodzielnym życiu.
Wychowawcy obu klas maturalnych Pani Profesor Monika Kaproń-Dobrowolska i Pan Profesor Robert Kamiński wręczyli wyróżniającym się uczniom nagrody książkowe.
Wśród nagrodzonych znaleźli się Kamil Dudek, Krzysztof Goliszek, Aleksanda Kubik, Filip Pawelec, Filip Zagozdon z klasy IIILA oraz Jakub Adamczuk i Martyna Kołodziej z klasy IIILB. Cała siódemka uzyskała świadectwo z wyróżnieniem, co w liceum nie jest rzeczą łatwą.

Specjalną nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce, ufundowaną przez Pana Prezesa Educo BSH s. z o.o. otrzymał Kamil Dudek z klasy IIILA.
Nie zapomnieliśmy także o rodzicach, którzy szczególnie związali los swoich pociech z Naszą Szkołą. Po wręczeniu świadectw wszystkim maturzystom Pani Dyrektor uhonorowała dyplomami Panią Dorotę Cichoń, Panią Agnieszkę Ćwiek oraz Państwa Beatę i Waldemara Adamczuków, Monikę i Wojciecha Janickich, Beatę i Krzysztofa Pastuszaków, Tomasza i Renatę Piskorów orazPaństwa Agatę i Wojciecha Widzów – rodziców, których dzieci rozpoczęły swoją podróż po ścieżkach poznawania świata jeszcze w naszym gimnazjum, a niektórzy nawet w szkole podstawowej.

Szczególne podziękowania skierowała Pani Jadwiga Czerkas, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego, która uświetniła swoją obecnością naszą uroczystość, ku Pani Renacie Piskor, który przez wiele lat była dobrym duchem maturzystów i animatorem wszystkich wydarzeń w życiu obu klas maturalnych.
Wszystkim maturzystkom i maturzystom wręczono wykonane rękoma uczniów szkoły podstawowej pod artystyczną kuratelą Pani Profesor Katarzyny Koch-Ostrowskiej odznaki Złotego Sobieskiego.

Oficjalną część uroczystości zamknęło krótkie, acz treściwe życzenia, które maturzystom w imieniu wychowawców obu klas złożył Pan Profesor Robert Kamiński.
Na koniec uczestnicy uroczystości mogli podziwiać występ aktorom gimnazjalnych, którzy pod kierunkiem Pań Profesor Ireny Babkiewicz i Justyny Krenz przygotowali zabawną krotochwilę zatytułowaną „Herbatka we dwoje”.

Zapraszamy do galerii