• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W piątek 27 kwietnia pożegnaliśmy uroczyście naszych tegorocznych maturzystów.

Pani Dyrektor, która rozpoczęła uroczystość, w imieniu całej społeczności szkoły wyraziła towarzyszący właściwie wszystkim żal z powodu rozstania z budzącymi tyle ciepłych emocji dotychczasowymi uczniami Sobieskiego, wskazała osiągnięcia naukowe i wszelkie dobro, jakiego przysporzyli.

Wychowawczyni - Pani Elżbieta Wenerska - Wojtaszek - podsumowała trzyletnią wspólną pracę, podziękowała rodzicom za wszelki trud włożony w wychowanie i ukształtowanie postaw, jakie prezentowali nasi uczniowie, stanowiąc wzór dla młodszych kolegów, i nauczycielom za przygotowanie do stawienia czoła wymaganiom egzaminacyjnym.

Największe brawa zebrała Basia Stanicka - nasz człowiek renesansu - świetna zarówno z matematyki, jak i z historii czy polskiego, pożeraczka książek. Osiągnęła średnią bliską 5,5. Znakomitymi wynikami mogli się też pochwalić Karolina Cichoń, Zuzia Piłat i Hubert Jończyk.

Poza nagrodami w postaci książek uczniowie zostali obdarowani przez Panią Wychowawczynię filigranowymi posążkami aniołów, z których każdy reprezentował odpowiednio dobraną do każdego ucznia cnotę.

Uczniowie wyrazili swą wdzięczność ustami Huberta, który wygłosił spontaniczną przemowę, i wręczając kwiaty Pani Dyrektor oraz nauczycielom. Wśród wielu serdeczności pojawiły się i łzy wazruszenia.

Potem nastąpiła część artystyczna - z występem szkolnego Teatru Atmo.sfera i pożegnalną piosenką w wykonaniu Ewy Wojtowicz.

Na zakończenie zostaliśmy przez naszych absolwentów i ich rodziców zaproszeni na sympatyczny bankiet, czyli swobodne rozmowy przy kawie i ciastku oraz sesję zdjęciową.

Zapraszamy do galerii