• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

22 grudnia 2016 roku cała społeczność Sobieskiego wzięła udział w szkolnej Wigilii. Sala gimnastyczna została przybrana świerkowymi gałązkami i złotymi bombkami. Wigilijny poczęstunek, przygotowany przez gimnazjalistów i licealistów, wypełnił salę zapachem korzennych przypraw.

Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego w języku angielskim. Przenieśliśmy się w świat powieści K. Dickensa „Kolęda prozą, czyli wigilijna opowieść o duchu”.

Pani profesor Barbara Kościuk była pomysłodawczynią scenariusza i reżyserką. Scenografię przygotowała pani profesor Katarzyna Koch-Ostrowska.

Nowinę o Bożym Narodzeniu usłyszeliśmy dzięki słowom kolęd przepięknie zagranych przez Krzysztofa Goliszka i zaśpiewanych przez Ewę Wojtowicz oraz chór „Muzyczna sfera” kierowany przez panią profesor Justynę Krenz.

Pani dyrektor Małgorzata Owsik serdecznie podziękowała uczniom za zaprezentowane rewelacyjne aktorstwo oraz nauczycielom za przygotowanie przedstawienia. Życzenia bogatych w pokój i radość Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły naszą szkolną Wigilię. Przełamując się opłatkiem, dzieliliśmy się słowem Dobrej Nowiny.

Galeria zdjęć