• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

10 listopada 2016 r., w przededniu 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , odbyła się okolicznościowa uroczystość dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego. Akademia rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia Pana Profesora Roberta Kamińskiego, który przybliżył historyczne uwarunkowania listopadowego Święta oraz jego współczesny wymiar i znaczenie.
W głównej części obchodów uczniowie gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego pod kierunkiem Pani Profesor Justyny Krenz przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony doniosłym faktom, które doprowadziły Polaków do wybicia się na niepodległość w 1918 roku.
Starannie opracowany scenariusz, w którym znalazły się wszystkie istotne dla sprawy polskiej wydarzenia wielkiej wojny, okraszony licznymi pieśniami narodowymi i piosenkami wojskowymi, dostarczył wszystkim uczestnikom wielu wzruszeń i stał się okazją do późniejszych rozmów o polskiej niepodległości.
Uroczystość zamknął niezapomniany występ uczennicy klasy ILA Ewy Wójtowicz, która, przy akompaniamencie Krzysztofa Goliszka z klasy IILA, zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Geppert „Nie, nie żałuję”.

Zapraszamy do galerii