• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Kamil był uczniem Sobieskiego w latach 2015-2018. Obecnie studiuje w Aberdeen.

Jestem absolwentem Sobieskiego, szkołę ukończyłem w 2018 roku z najwyższą średnią ocen. Obecnie jestem studentem drugiego roku na University of Aberdeen, gdzie studiuję Mechanical Engineering MEng. Jeżeli ktokolwiek z was się zastanawia czy opłaca się wyjeżdżać na studia to zdecydowanie polecam. Wymiana kulturowa jaka istnieje na uniwersytetach w UK jest nieziemska. Moi znajomi pochodzą z ogromnej ilości różnych kultur oraz krajów.

Na pierwszym roku osiągnąłem najwyższe wyniki z całego roku, dzięki czemu otrzymałem dwie nagrody:
  • Institution of Mechanical Engineers (IMechE) Best Student Certificate – nagroda ta jest przyznawana studentowi z dowolnego roku kierunku akredytowanego przez IMechE, którego średnia ocen w danym roku była najwyższa;
  • Principal’s Scholar Award – jest to nagroda rektora uniwersytetu, profesora George’a Boyne’a; przyznawana 10 studentom pierwszego roku dowolnego kierunku, którzy najbardziej wyrożnili się wynikami akademickimi lub zaangażowaniem w życie uniwersytetu.
Jestem również zaangażowany w projekt Team Aberdeen University Racing (https://www.tauracing.com/). Razem z innymi studentami projektujemy, budujemy a następnie uczestniczymy w zawodach Formula Student UK organizowanych przez Institution of Mechanical Engineers. W tym roku w raz z kolegą z kierunku jestem odpowiedzialny za Breaks & Uprights, jednak współpracuję również z innymi departamentami, tzn. pomagam gdzie trzeba. Nasz ostatni samochód TAU-19 okazał się najszybszym samochodem wyprodukowanym przez studentów z UK zajmując 3 miejsce w konkurencjach Acceleration oraz Sprint.

Jestem również w trakcie procesu aplikacji o stypendium finansowane przez British Petroleum (BP). Zamierzam również wziąć udział w projekcie wspieranym przez British Council I organizowanym przez The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience. Pozwala on na zdobycie profesjonalnego doświadczenia inżynieryjnego studentom ze Szkocji oraz Iralndii Północnej, pracując w jednym z ponad 90 krajów świata. Jest to tzw. summer placement i trwa od 8 do 12 tygodni. Połączyłbym więc podróże ze zdobyciem doświadczenia w zawodzie, więc idealny pomysł na wakacje.

Galeria zdjęć nadesłanych przez Kamila