• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W czwartek 25 kwietnia w XXI Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie matematycznym im. ks. Jakóbczyka.

W konkursie wzięła udział rekordowa liczba ponad 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa lubelskiego. W gronie 52 laureatów znalazł się uczeń gimnazjum Sobieskiego Mateusz Jacniacki oraz uczeń Chrobrego Franciszek Siwiec.

Uroczystość otworzył dyrektor XXI LO ks. Grzegorz Strug. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę matematyki we współczesnym świecie i pogratulował uczniom świetnych wyników w konkursie. Po nim głos zabrała przedstawicielka Kuratorium Oświaty pani Teresa Misiuk. Po tym wstępie organizatorzy zaprezentowali bardzo interesujący film o lwowskiej szkole matematyków, przygotowany przez uczniów XXI liceum. Przedstawiono w nim postaci wybitnych matematyków m.in. Hugo Steinhausa czy Stefana Banacha, a także wiele ciekawostek na ich temat.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oczywiście wręczenie nagród, medali, pucharów i dyplomów. Wśród oklasków licznie zgromadzonych gości nagrodę odebrali Mateusz Jacniacki i Franciszek Siwiec. Warto dodać, że Mateusz już drugi rok z rzędu został laureatem konkursu.

W naszej galerii można obejrzeć kilka zdjęć z tej miłej uroczystości.