• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Piotr był uczniem naszego Gimnazjum w latach 2012-2015.


Tak przed laty pisaliśmy o nim na naszej szkolnej stronie:

Piotr jest uczniem I klasy naszego Gimnazjum a zarazem; zawodnikiem teamu CRG POLAND i członkiem kadry narodowej. W roku 2012 rozpoczął starty w Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii KF3. Jako debiutant w najszybszej kategorii kartingowej w kraju, rozpoczął rywalizację z zawodnikami starszymi o dwa, trzy lata i co warte podkreślenia w nowym dla siebie karcie (wielkość i rodzaj podwozia). Pomimo, że wiek i doświadczenie przemawiało za jego rywalami, młody zawodnik bez respektu dla konkurentów od razu przebojem wdarł się do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej mistrzostw. Po pięciu seriach (jedna seria składa sięz czterech wyścigów) zajmował wysokie drugie miejsce ze stratą 4 punktów do lidera Karola Lubasa i przewagą 40 punktów nad trzeci Adrianem Różyckim. Ostatnia seria na torze w Bydgoszczy miała wyłonić mistrza. Pierwszy start był bardzo udany, finał zdominował nasz zawodnik i objął prowadzenie w „generalce„. Najniższy stopień podium wywalczył w finale drugiego biegu. Emocje sięgnęły zenitu w trzecim starcie, gdzie po kolizji z Lubasem nie ukończył rywalizacji. Ostatni finał był popisem debiutanta, ze stoickim spokojem zakończył rywalizację na drugim miejscu (co gwarantowało mistrzostwo), brak zwycięstwa powetował sobie najlepszym czasem okrążenia.
Pomimo młodego wieku Piotr Parys w tym roku otrzymał nominację do reprezentacji Polski. Był to efekt sukcesów jakie osiągnął w latach ubiegłych. Może się poszczycić między innymi wicemistrzostwem Polski w kategorii M60, zwycięstwami w pucharach ROK CUP POLAND i Rotax Max Challenge Poland, a w zawodach międzynarodowych wygranymi z całą czołówką światową w pucharze Trofeo d'Atunno na włoskim torze w Lonato, w sezonach 2010 i 2011. Postawą i zdobyciem mistrzostwa Polski KF3, najbardziej prestiżowe trofeum kartingowe w Polsce, udowodnił, że mimo młodego wieku nominacja do kadry narodowej była właściwą decyzją.

Parys