• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Od początku września klasa IB była zaangażowana w realizację projektu „Lublin w sieci życzliwości”, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja „KREADUKACJA”. We współpracy z wolontariuszami z Fundacji, uczniowie naszej klasy podzielili się na dwie grupy i wybrali sobie rodzaje działań, przez które postanowili wyrazić życzliwość wobec innych.

Dziewczynki zaplanowały wizytę w Domu Pomocy Społecznej „Betania”, a chłopcy – koncert charytatywny. Zanim działania te zostały zrealizowane, 21 listopada wspólnie obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Za pomocą własnoręcznie zrobionych plakatów, cukierków oraz uśmiechów zachęcaliśmy mieszkańców Lublina do wspólnych zdjęć i bycia życzliwym do siebie nawzajem. Pomimo zimnego wiatru oraz faktu, iż nie pozwolono nam działać w Plazie, udało nam się dotrzeć do różnych osób, a pewien kolega z naszej klasy zdążył nawet kupić posiłek bezdomnemu panu w potrzebie.

7 grudnia chłopcy z 1B i 1A wystąpią przed nami z samodzielnie przygotowanym koncertem charytatywnym.

Poniżej, natomiast, przytaczamy relację Gabrysi Zakrzyńskiej z wizyty w Domu „Betania”:

„Dnia 22 listopada, z dziewczynami z klasy I LB, wzięłyśmy udział w inicjatywie „Lublin w sieci życzliwości”. W ramach tej akcji przeprowadziłyśmy wybraną przez nas inicjatywę, a mianowicie spędzenie kilku godzin z seniorami w domu opieki „Betania”. O godzinie 10 dojechałyśmy na miejsce i wspólnie zaczęłyśmy nasze gry i zabawy. Po małym poczęstunku w postaci ciast, babeczek oraz herbaty, zagraliśmy dwie rundy w Bingo. Dziewczyny losowały numerki, a reszta zaznaczała na kartce nasze odpowiedzi aż do pierwszej wygranej osoby. Kolejną grą było „Kocham Cię Polsko”. Mimo tego, że pytania były głównie z 20 wieku i odpowiadali tylko starsi uczestnicy gry, każda z nas dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy i przy tym każdy bardzo dobrze się bawił. Koło godziny 12 pożegnałyśmy się z podopiecznymi i wróciłyśmy do szkoły. Myślę, że inicjatywa nauczyła nas dużo ważnych rzeczy i pomogła nam w uszczęśliwieniu kilku samotnych ludzi.”

Pozostańmy w sieci życzliwości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.