• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Sobieski niewątpliwie jest szkołą z tradycjami. Jedną z nich są nasze spotkania filmowe Sobieski Movie Night. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć tę tradycję młodzieży z innych szkół Lublina, zapraszając ich na otwartą imprezę Open Movie Night w Sobieskim.
Nasi uczniowie przygotowali detektywistyczną grę terenową „Whodunnit?”, w trakcie której goście musieli rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szkoła na jeden wieczór zmieniła się w mroczną firmę farmaceutyczną, w zakamarkach której były ukryte poszlaki prowadzące młodych detektywów na trop mordercy.

Kiedy wszystkim uczestnikom udało się przejść przez labirynt zagadek, nadszedł czas na wspólne oglądanie „Sherlocka” i delektowanie się pizzą. Pomimo tego, iż wieczór był długi i pracowity, nasza młodzież spisała się znakomicie. Jak prawdziwi gospodarze zatroszczyli się, aby gościom niczego nie brakowało oraz o to, aby wspólnie spędzony czas był naprawdę wspaniały.

Było to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które wymagało ogromnego zaangażowania, kreatywności, współpracy i poświecenia. Efekt przerósł nasze oczekiwania! Odwiedziła nas młodzież z różnych gimnazjów Lublina. Wszystkim bardzo się spodobał nasz autorski pomysł gry terenowej oraz relaksujący czas projekcji filmu.
 
Zdjęcia z Open Movie Night można obejrzeć w naszej galerii.