• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

W dniach 14 i 15 grudnia gościliśmy w naszej szkole dr. Andrzeja Boczarowskiego, naukowca z Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Dr Boczarowski jest znanym paleontologiem, współtwórcą i konsultantem naukowym JuraParków w Solcu Kujawskim, Bałtowie i Krasiejowie, a także otwartego przed zaledwie dwoma miesiącami, zbudowanego przez Polaków JuraParku w Moab w stanie Utah, USA. Jest także grafikiem komputerowym, tworzy filmy w technologii 3D. Współpracował m.in. ze Stevenem Spielbergiem podczas tworzenia słynnej serii jego filmów “Jurassic Park”.
wykad sfery ycia 8 20151217 1446171578
Przez ponad dwie godziny dr Boczarowski czarował swoją opowieścią o prapoczątkach Wszechświata, ewolucji materii oraz ewolucji życia na Ziemi naszych uczniów oraz grupę ponad 600 uczniów z zaprzyjaźnionych z Sobieskim lubelskich gimnazjów. Naprawdę, warto było być, słuchać i oglądać – to była wyjątkowa intelektualna uczta.

Zapraszamy do galerii zdjęć.