• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Dnia 11 grudnia w ramach cyklu spotkań "Ciekawy człowiek w Sobieskim" gościliśmy himalaistę, uczestnika zimowej wyprawy na K2 pana Piotra Tomalę.

Klimat wyprawy mogliśmy poznać podczas emisji filmu nagranego podczas ekspedycji. Gość w niezwykle interesujący sposób opowiadał o wyprawie, codziennym życiu w bazie, a także o trudnościach, które uniemożliwiły Polakom wejście na K2 zimą. Z nagrania mogliśmy wysłuchać również relacji innych polskich himalaistów biorących udział z zimowym wejściu na K2. Nie zabrakło także wątku poświęconemu uratowaniu przez polskich himalaistów Francuzki Elisabeth Revol, która utknęła pod Nanga Parbat.

Pod koniec spotkania był czas na zadawanie pytań - uczniowie wykazali się całkiem sporą wiedzą na temat himalaizmu. Zadawali bardzo dużo pytań, na które nasz gość z dużą cierpliwością odpowiadał.

Na koniec był czas na krótką rozmowę z himalaistą czy wspólne zdjęcia. Można było zobaczyć, ale też przymierzyć sprzęt używany do wspinaczki wysokogórskiej.

Spotkanie z panem Piotrem Tomalą bardzo spodobało się licznie zgromadzonej społeczności szkolnej, która pożegnała gościa gromkimi brawami.

Galeria zdjęć