• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury


W dniu 5.04.2016 roku uczniowie drugich klas Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie wzięli udział w warsztacie budowania zgranego zespołu o nazwie „Szkolny Teleturniej”. Najważniejszym celem zajęć było wyposażenie młodzieży w umiejętności współpracy w grupie, nauka zarządzania zadaniem, nawiązanie przyjacielskich więzi między uczniami.

Warsztat rozpoczęło wprowadzenie, w czasie którego młodzież usłyszała dlaczego tak istotne jest, by ich grupa była dobrą, rozumiejącą się i współdziałająca wspólnotą. Podczas warsztatu uczniowie podzieleni zostali na mniejsze grupy, których zadaniem było przygotowanie jednej z konkurencji Teleturnieju Szkolnego. Każda grupa zbierała od uczniów inną informację (zainteresowania, wymarzony zawód), a następnie używała jej w swojej konkurencji. Na koniec odbył się Telewizyjny Show- Teleturniej, gdy uczniowie prezentowali swoje dokonania.

Uczniowie uznali, że warsztaty były bardzo udanym pomysłem. Pokazały im, że potrafią razem współpracować i nie kłócić się ze sobą, spędzać wspólnie czas w miłej atmosferze, realizować konstruktywne zadania, angażować wszystkich do wspólnej zabawy i pracy. Były również dobrą okazją do lepszego poznania zainteresowań swoich kolegów. Warsztat odpowiedział na potrzeby integracji młodzieży, dla której szkoła jest miejscem nie tylko nauki i zdobywania wiedzy ale również nawiązywania więzi rówieśniczych i budowania przyjaźni. 

Uczniowie uzyskali Certyfikat „Zgranej Grupy” i świadomi, tego, iż to od nich zależy jak będą wyglądały ich klasy, wyrazili chęć dalszego dbania o wzajemne relacje, dzięki którym mogą wspólnie realizować różne cele i czerpać satysfakcję ze wspólnych sukcesów.

Zapraszamy do galerii