• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

W piątek 19.01.2018 nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Karolina, która jest ratownikiem medycznym. Dzieci z ciekawością słuchały jak należy udzielać pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oraz jakie środki ostrożności należy zachować udzielając pomocy. Niezwykle cenną lekcja dla naszych przedszkolaków było ćwiczenie na fantomach sztucznego oddychania. Pani Karolina wyjaśniła  również dzieciom jak wygląda pozycja boczna bezpieczna i kiedy należy ją stosować.  Dzieci mogły zajrzeć do torby ratownika i zapoznać się z jej wyposażeniem. Dowiedziały się do czego służy folia termoizolacyjna i mogły sprawdzić jej działanie na sobie. Pani Karolinie dziękujemy za niezwykłe warsztaty. Po spotkaniu nie jeden przedszkolak zamarzył by zostać ratownikiem medycznym :) Sami popatrzcie!

ratownik

Z życia przedszkola