• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

000.PATRONAT

W czwartek 4 stycznia nasze przedszkolaki odwiedziły Panie z zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 34 przy ul. Judyma 2a.  Pani Ewa i Pani Olga opowiadając o historii powstania Lublina, o gadzie z trzema głowami strzegącego mieszkańców grodu przeniosły  dzieci w odległe  czasy. Przedszkolaki miały również okazje  porozmawiać o wyglądzie i  historii herbu Lublina, a także wysłuchać ciekawą bajkę pt. „Lubelskie tajniki okiem panny Niki” wydaną z okazji 700-lecia naszego miasta. Bohaterka opowieści przemierza Lublin wzdłuż i wszerz poznając lubelskie symbole, legendy, odwiedzając Stare Miasto oraz lubelskie obiekty. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie i  za miło spędzony czas ;) Zobaczcie!

Dzieci wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu w ramach realizowanego Projektu Edukacyjnego  Przedszkola Król Maciuś I ,,Jestem Polakiem, jestem Lubelakiem. Przedszkolni odkrywcy małej i dużej Ojczyzny’’ pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

bibliotekarka

Z życia przedszkola