• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

000.PATRONAT

„Na to książę postanowił, że owo miejsce nad Bystrzycą będzie się nazywało tak, jak ryba wyłowiona z rzeki. Kazał zarzucić sieci. Rycerze stali na brzegu i patrzyli. Gdy wyciągnięto niewód, były w nim dwie ryby - szczupak i lin. I rzekł książę, ucinając spór, który natychmiast wybuchł na brzegu: szczupak jest wilkiem rzecznym, nie chcę, aby mieszkańcy tej osady tacy byli, lin zaś to ryba łagodna, więc wybierając z dwojga... zaraz, zaraz szczupak lub lin... niech ten wasz gród lub-linem się zwie…”

Najmłodsze przedszkolaki z grupy „Rybki” są w przedszkolu dopiero drugi miesiąc a znają już historię miasta Lublin,  zabytki Starego Miasta a dzisiaj dzięki Pani Wicedyrektor Magdalenie Gułaś i sympatycznemu Duszkowi naszego miasta, który z nią przybył mogły poznać legendę o powstaniu nazwy naszego miasta  pt. „Jak Lublin został Lublinem”. Dzieci słuchały bardzo uważnie - a dowodem na to były ich wspaniałe odpowiedzi na zadawane pytania. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zaprosili Panią Magdę,  na kolejne czytanie Legend o Lublinie… Po spotkaniu dzieci wykonały rybę lina z jesiennych liści zbieranych podczas codziennych spacerów. Zobaczcie sami :)

Poznawanie lubleskich legend to kolejne, ciekawe wydarzenie związane z  realizowanym  Projektem Edukacyjnym Przedszkola Król Maciuś I „Jestem Polakiem, jestem Lubelakiem. Przedszkolni odkrywcy małej i dużej Ojczyzny” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Z życia przedszkola