• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

Kolejne niesamowite spotkanie za naszymi przedszkolakami. Tym razem nasze przedszkolne mury odwiedził nie lada gość. Wprost z  malowniczej miejscowości Lipy na dalekich Kaszubach przybyła  do nas z wizytą najprawdziwsza i jedyna w swoim rodzaju koza…Magda! W miniony czwartek po przedszkolnych korytarzach niosło się jej wesołe meczenie i oczywiście, śmiech naszych przedszkolaków ( mamy na to niezbity dowód – sami spójrzcie na fotografie!). Spotkanie z kozą bowiem bardzo się maluchom spodobało i nasze przedszkolaki w mgnieniu oka zaprzyjaźniły się z rogatą kózką. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści kaszubskich gospodyń o opiece nad tym zwierzęciem, a kiedy już zgłębiły wszystkie sekrety koziego życia, bez chwili wahania postanowiły się z Magdą jeszcze bliżej zaprzyjaźnić. Podkarmiły kózkę chrupiącą marchewką a następnie całkowicie samodzielnie WYDOIŁY! Z udojonego mleka przedszkolaki wykonały przepyszny twaróg oraz masełko. Dzieci wygłaskały kozę na pożegnanie, a ta, w tajemnym kozim języku,  obiecała im, że to nie ostatnia wizyta sympatycznych Pań  i ich zwierzątek w naszym przedszkolu.  Przyjaciele z Zagrody Powroty – do zobaczenia już wiosną! Zobaczcie nasze kozie spotkanie!

Z życia przedszkola