• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

W poniedziałkowe popołudnie grupę Biedronek odwiedził gość, Pan Jacek Broński – tata Kubusia. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaprezentował ulubione książki Kubusia: „Jak Wojtek został strażakiem” oraz „Straż Pożarna”.
Pierwsza książka opowiadała historię chłopca o imieniu Wojtek pochodzącego ze wsi Kozie Różki. Jego wielkim marzeniem było zostać strażakiem i w końcu zdobył się na odwagę i poszedł z prośbą o przyjęcie do komendanta straży Bonifacego. Usłyszał od niego, że jest za młody i do straży zostanie przyjęty „gdy się z Wojtka przemieni w Wojciecha!”. Pewnego dnia, gdy mieszkańcy pracowali w polu nad wsią rozszalała się burza. Piorun uderzył w dom sąsiada Wojtka a słomiany dach stanął w ogniu. Chłopiec uratował z płonącego domu niemowlę i zaalarmował dzwonem strażaków. W nagrodę został przyjęty w szeregi miejscowych strażaków i dostał złoty hełm strażacki. Z książki przedszkolaki dowiedziały się, że o dorosłości nie decyduje tylko wiek, ale decyzje, które podejmujemy.
Dzięki drugiej książce dzieci zobaczyły jak wygląda strój strażaka, sprzęt którym się posługuję a także wóz strażacki. Usłyszały wiele ciekawych informacji o ciężkiej pracy strażaków. To było bardzo miłe i interesujące spotkanie. Dziękujemy :)

Zapraszamy do naszej Galerii

Z życia przedszkola