• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

Zbliża się święto uwielbiane przez wszystkie dzieci – Dzień Dziecka :) I tu często u rodziców pojawia się pytanie: Co kupić mojemu przedszkolakowi? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jakie zabawki będą wartościowe dla maluchów:

1.ZABAWKI EDUKACYJNE
Takie zabawki pomagają poszerzać zainteresowania dzieci oraz utrwalać wiedzę zdobytą podczas zabaw z Ciociami w przedszkolu. Pomagają w rozwoju wszystkich sfer naszych pociech: fizycznej, emocjonalnej, społecznej i poznawczej.

2.PUZZLE I UKŁADANKI
Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, rozwijają ciekawość poznawczą, pozwalają się wyciszyć i uspokoić. Dodatkowo uczą cierpliwości i koncentracji oraz ćwiczą sprawność manualną, która jest tak ważna podczas nauki pisania.

3.ZABAWKI PLASTYCZNE
Farby, kredki, wszelkiego rodzaju masy plastyczne, kolorowe papiery o różnych fakturach – dzięki tym wszystkim rzeczom dzieci dają upust swojej wyobraźni i zyskują umiejętność wyrażania się poprzez twórczość. Także rozwijają sprawność motoryczną oraz kształtują cierpliwość i precyzję.

4.GRY PLANSZOWE
Planszówki niosą za sobą wiele korzyści:
- dzieci od najmłodszych lat uczą się współzawodnictwa, współpracy w grupie oraz radzenia sobie z przegraną,
- pogłębiają wiedzę w różnych zakresach, np. z dzieciny matematyki, przyrody,
- rozwijają umiejętność słuchania ze zrozumieniem i interpretacji zasad gry.

5.KLOCKI
Ten rodzaj zabawek lubią chyba wszyscy – od małych brzdąców, poprzez dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, aż po dorosłych. Klocki rozwijają kreatywność, umiejętności manualne oraz zdolność logicznego myślenia. Można dobierać zestawy odpowiednie dla danej grupy wiekowej (dla młodszych dzieci większe klocki, które łatwiej chwycić i trudniej połknąć, dla starszych mogą być to bardziej skomplikowane zestawy z mniejszymi elementami).

Najważniejsze jest jednak to, aby czas zabawy był spędzany wspólnie, co niesie szereg korzyści zarówno dla dzieci, jak i rodziców

Ciocia Agnieszka P.

Z życia przedszkola