• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia przedszkola

W maju grupa Motylki realizowała projekt edukacyjny „Moja miejscowość, mój region”. Dzięki chętnym mamom Pani Patrycji, Barbarze, Dorocie, Dorocie dzieci wysłuchały „Legendy Lublina” dowiedziały się skąd pochodzi nazwa naszego miasta, dlaczego w herbie Lublina mamy Koziołka. Poznały historię relikwii Krzyża Świętego i to w jak dziwny i nie do wytłumaczenia sposób znalazły się w naszym mieście. Poznały mieszczkę Jadwigę, która spaliła nasze miasto smażąc naleśniki oraz dowiedziały się o kamieniu nieszczęścia i  o tym, że dawno temu do Lublina przybył diabelski skład sędziowski czego dowodem jest trwały ślad czarciej łapy na lipowym drewnie stołu sędziowskiego. Motylki zwiedziły Stare Miasto widziały Zamek lubelski, przeszły przez Bramę Grodzką i Bramę Krakowską, dotarły do Urzędu Miasta. Tam mogły zwiedzić salę obrad na której podejmowane są ważne decyzje dla naszego miasta. Dowiedziały się na czym polega praca przewodniczącego Rady Miasta oraz praca Pana Prezydenta. Wysłuchały hejnału Lublina. Dzięki codziennym spacerom wokół przedszkola dzieci poznały również architekturę współczesną  oraz przyrodę znajdującą się w Lublinie. Wspólnie stwierdziły, ze nasz Lublin to piękne miasto! Zobaczcie!

m lublin

 

 

Z życia przedszkola