• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Ludzie

 

wyrzykowska agnieszka2

mgr Agnieszka Wyrzykowska

nauczyciel wychowawca

agnieszka.wyrzykowska@sfera.lublin.pl

Jestem nauczycielem mianowanym z 19-letnim stażem pracy. Ukończyłam studia magisterskie na UMCS na Wydziale Pedagogiki i Psychologii – kierunek: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe na Wydziale Humanistycznym UMCS – kierunek: logopedia korekcyjna. Wciąż się dokształcam, poszukując nowych sposobów na wprowadzenie dzieci w świat nauki, a także zasad i norm moralnych. Staram się przy tym dzielić z dziećmi ich radości i troski. Razem z nimi przeżywać dumę z choćby najmniejszych sukcesów. Pokazuję, jak sobie radzić ze smutkiem i rozczarowaniem związanym z porażką. Jak rozwiązywać konflikty, tak, by nikt nie cierpiał. Uwrażliwiam je na piękno świata, ale też i na potrzeby innych ludzi. W pracy kieruję się empatią, ciepłem i otwartością, a przede wszystkim ogromną miłością do tych małych istot. Pragnę, by widziały we mnie przyjaciela i partnera w poznawaniu świata, by wspominały kiedyś okres przedszkola, jako czas naprawdę dobrej zabawy.

 

adamek magda

mgr Magda Adamek

nauczyciel wspomagający

magda.adamek@sfera.lublin.pl

 

 

Ukończyłam studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika, specjalność: opiekuńczo – wychowawcza z terapią pedagogiczną, na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Jestem również absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego. W swojej pracy kieruję się jedną z myśli pedagogicznych J. Korczaka, która towarzyszy mi nieustannie: „ Dziecku nie jest potrzebna jedynie ckliwa miłość, lecz rzeczywiste przestrzeganie prawa do szacunku, do widzenia w nim już „tu i teraz” – człowieka.” Dziecięca uciecha i entuzjazm sprawiają mi dużą radość, w pracy z najmłodszymi cenię sobie ich serce i uśmiech.

 

pietras honorata2

Honorata Pietras

pomoc nauczyciela

Od kilku lat pracuje z dziecmi co sprawia mi ogromną radośc i satysfakcje. Celem mojej pracy jest wszechstronne rozwijanie zainteresowan i talentów naszych wychowanków.Jestem osobą uśmiechnietą, pozytywnie nastawioną do świata i otaczających mnie ludzi. Staram sie od najmłodszych lat wpajać przedszkolakom to, co w zyciu najważniejsze. Dzięki zdobytej sympatii, szacunku i zaufaniu dzieci, czuję się spełniona zawodowo. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, potrzebuje wiele uwagi, ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Moje motto w pracy to: „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka ".

 

 

Ludzie