• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Rekrutacja

„Czasami my, dorośli, robimy wiele zamieszania wokół zmiany w życiu dziecka. Na każdym kroku dodajemy „ochy” i „achy”, opowiadamy wszystkim wokół o tym, że nasz syn, nasza córeczka idzie do żłobka, przedszkola, szkoły, że wchodzi w nowy etap życia. Równocześnie popełniamy duży błąd, zapewniając nasze dziecko, że tam NA PEWNO będzie świetnie. Że pozna wielu „fajnych” kolegów. Że panie będą zawsze miłe i życzliwe. Że nasz mały człowiek na pewno będzie zachwycony… Może bardziej niż nasze dziecko, to my sami potrzebujemy tych słów – by stłumić w nas lęk o to, czy sobie poradzi… Jest wielka różnica pomiędzy mądrym wspieraniem a nieprawdziwą reklamą…”

„Nie przydeptuj małych skrzydeł” Katarzyna Wnęk-Joniec


Priorytetem jest dla nas dobre samopoczucie dziecka w przedszkolu, dlatego zapraszamy rodziców i dzieci na zajęcia adaptacyjne. Podczas zajęć, w obecności rodziców, najmłodsi pod fachową opieką poznają przedszkole, nauczycieli, uczestniczą we wspólnych zabawach z rówieśnikami, uczą się pierwszych piosenek i wierszyków, biorą udział w zajęciach plastycznych, słuchają bajek.

Zajęcia te ułatwiają maluszkom rozstanie się z rodzicami, przybliżają przedszkolny świat, budują poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zabawom i zajęciom w miłej atmosferze dziecko tworzy sobie pozytywny obraz przedszkola, co pozwoli mu w przyszłości łagodnie i radośnie wkroczyć w przedszkolny świat.

Spotkania odbywają się z rodzicami lub opiekunami. Takie zajęcia dają możliwość obserwacji własnego dziecka oraz poznania nowych form zabawy, stymulujących jego rozwój. W pierwszej fazie zajęć rodzic uczestniczy w zabawach aktywnie. To rodzic jest nauczycielem, a nauczycielka koordynuje zajęcia. W drugiej fazie rodzic stopniowo wycofuje się, a inicjatywę przejmuje nauczycielka. Tak skonstruowane zajęcia pozwalają na stopniowe ograniczanie pobytu rodziców w sali.

Zapraszamy na 4 spotkania w czerwcu : 9.06 (środa), 10.06 (czwartek), 16.06 (środa) i 17.06 (czwartek) w godz. 15.00 – 17.00..

Płatności: 40 zł - koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach dla dzieci już zapisanych od września do naszego przedszkola.
60 zł - koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach

Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest telefoniczne lub e-mailowe zapisanie dziecka oraz okazanie w dniu spotkania potwierdzenia wpłaty za zajęcia. Wpłaty prosimy dokonywać na rachunek bankowy Educo BSH: 96 1020 3176 0000 5502 0152 3562, PKO BP S.A. IV o/Lublin. Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka z dopiskiem zajęcia adaptacyjne.

Zapraszamy Państwa do dokładnego poznania naszego przedszkola – to ułatwi Państwu wspieranie dziecka w procesie adaptacji.

Rezerwacje i dodatkowe informacje: tel. 81 524 70 88, mail: krolmacius@sfera.lublin.pl

Rekrutacja