czyt10 czerwca 2016 r o 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę.
Wzięli udział w niespotykanej dotąd ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez czasopismo "Biblioteka w Szkole", ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

W naszej szkole w akcji wzięli udział wszyscy uczniowie  poza pierwszoklasistami, którzy w tym czasie byli na wycieczce. Poza wspólnym czytaniem mieliśmy jeszcze zdarzenia towarzyszące: opowiadanie historii inspirowanych losami bohaterów lektur, książkową zgaduj - zgadulę, pokaz filmów zrealizowanych przez uczniów, wystawkę plakatów o ulubionych książkach, wieczór czytania w klasach 2, glosowanie na listę przebojów książkowych w klasach 5. Uczniowie z entuzjazmem podeszli do pomysłu bicia rekordu w czytaniu i z pasją prezentowali swoje ulubione książki. Oczywiście, czytali również nauczyciele. Największe zainteresowanie wzbudziła lektura pana od wf :)

Według sprawozdań przesłanych do tej pory w akcji wzięło już udział 144399 osób!

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z tego ciekawego wydarzenia.