Uczniowie klasy 4c podczas lekcji języka polskiego omawiają lekturę "Opowieści z Narnii". Każdy z czytelników chciałby tak jak Łucja przejść przez szafę do fantastycznego świata.

W dniu 4 marca 2016 r. czwartoklasiści, pracując w grupach, projektowali własne przejścia do świata baśni. Za nimi powstały niezwykłe baśniowe krainy. Zredagowali zaproszenia dla kolegów i koleżanek, a następnie oprowadzili ich po wymyślonych przez siebie światach. Opowiedzieli o zasadach w nich obowiązujących. Na chwilę udało się przenieść w świat fantazji, a i zabawy było niemało, kiedy trzeba było się przywitać w sposób charakterystyczny dla danej krainy.

n1 n2 n3

Teraz łatwiej sobie wyobrazić, jak czuli się Łucja i jej rodzeństwo, wkraczając do Narnii. Jakie jeszcze ciekawe doświadczenia i przeżycia czekają na czwartoklasistów?

Zajrzyj do naszej klasy :)