W czerwcu w klasie 3c miał miejsce cykl lekcji prowadzonych przez uczniów.

Błażej Ćwikła w prezentacji opowiedział o swojej ukochanej Japonii: jej położeniu geograficznym, godle, fladze, charakterystycznej muzyce i potrawach oraz różnych ciekawostkach o tym kraju. Przyniósł japońskie magnesy, breloczki, wachlarz i banknoty - jeny. Przygotował też samodzielnie quiz - kahoot: to gra z jednym głównym urządzeniem, komputerem, na którym wyświetlają się pytania i wyniki, a gracze zaznaczają odpowiedzi na swoich telefonach - dzieci wiedziały doskonale, o co chodzi, a pani Małgosia niekoniecznie...

Drugi "nauczyciel", Szymek Zatoński, przygotował prezentację o prawosławiu. Dzieci dowiedziały się, na czym polega religia prawosławna, co to jest cerkiew czy ikona, jak wykonać znak krzyża, jak wygląda ślub prawosławny czy jaka jest historia religii prawosławnej w Polsce, oraz słuchały chóru cerkiewnego. Szymek wręczył każdemu słowa modlitwy "Ojcze nasz" w języku staro-cerkiewno-słowiańskim i wyrecytował ją bez zająknięcia w tym języku. Przygotował też karty pracy.

Kolejnym uczniem-nauczycielem był Tymek Wójcik. Opowiedział o swoich zainteresowaniach kamieniami i minerałami oraz geologią. Przygotował prezentację i pokazał swoje zbiory. A całą historię powstawania naszej planety przybliżyła dzieciom piosenka "Geologia" https://www.youtube.com/watch?v=gfS_TejI8lU, której słuchaliśmy aż dwa razy.

W klasie 3c wszyscy chcą prowadzić swoją lekcję, niektórzy zrobili to już kilkakrotnie! Pani Małgosia jest dumna; twierdzi, że te lekcje są na bardzo wysokim poziomie:) Takie lekcje są bardzo ciekawe, aż się nie chce wyjeżdżać na wakacje!

Zajrzyj do naszej Galerii.