W dniu 9 listopada 2020 r. dzieci z klasy 1b zakończyły cykl zajęć pozalekcyjnych „Z kaligrafią za pan brat”. Przez 10 kolejnych spotkań uczestnicy zajęć podróżowali po świecie oraz w czasie. Dzięki wyobraźni pobudzanej przez opowieści nauczyciela prowadzącego, filmy i zdjęcia mogli przenosić się do starożytnego Egiptu, Fenicji, Persji, imperium rzymskiego, Rosji, Polski, Japonii. Dzieci próbowały swoich sił w kaligrafii, ćwicząc różne rodzaje pisma: egipskie hieroglify, pismo fenickie oraz perskie, alfabet łaciński, cyrylicę a nawet znaki hiragany, katakany oraz kanji. Podczas zajęć wszyscy świetnie się bawili, pisząc na rozmaitych typach kartek różnymi narzędziami pisarskimi. Jedną z atrakcji było to, że dzieci mogły zobaczyć zeszyty, w których uczą się pisać japońscy uczniowie.

Zaprraszamy do obejrzenia zdjęć z tych ciekawych zajęć.