W trakcie niezwykłych podróży uczniowie klas 2 zdobywają wiedzę na temat miejsc odwiedzanych przez piratów oraz poznają życie na wyspie. Uczą się odpowiedzialności, samodzielności i zaradności. Poznają życie w oceanie, roślinność i zwierzęta. Zwracają uwagę na problem zaśmiecania wód i próbują znaleźć odpowiedź, jak temu zaradzić. Z nietypowych produktów  przyrządzają  posiłki, budują modele statków, poznają proste sploty linowe. Uczą się projektować gry planszowe, układają krzyżówki, labirynty. Posługują się mapami, potrafią odczytać zakodowaną informację lub przesłać wiadomość za pomocą rysunków i symboli. Doskonalą również umiejętność redagowania różnych form wypowiedzi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na list. Planują piracki wieczór, podczas którego snują morskie  opowieści. Tworzą książeczki z wypraw piratów.

Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądały pierwsze spotkania naszych piratów.