Na zajęciach GLOBTROTER z naszą panią Małgosią poznajemy różne kontynenty. W listopadzie uczymy się o Azji. Zaprosiliśmy panią Beatkę Grodzińską, która od trzech lat uczy się języka japońskiego, aby podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat tego pięknego i ciekawego kraju.
Pani Beatka przyszła – w stroju japońskim, który zrobił na nas ogromne wrażenie! Nazywa się on yukata, a wygląda prawie jak kimono. Pokazała nam też śmieszne skarpetki tabi i drewniane klapki geta (możliwe, że troszkę przekręciliśmy nazwy).
Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Dziękujemy pani Beatce za poświęcenie nam czasu i przybliżenie bogatej kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

„Pani dała nam skarpetki i buciki do obejrzenia. Witaliśmy się i żegnaliśmy po japońsku” – Amelka.

„Wszyscy mogli przymierzyć klapki. Trochę były niewygodne” – Ignaś.

„Zobaczyliśmy, jak wygląda japoński alfabet kanji i pisaliśmy nasze imiona. Obejrzeliśmy prezentacje, z których dowiedzieliśmy się, jak mieszkają, co jedzą i jak się poruszają Japończycy” – Nataszka.

„Bardzo podobały mi się te zajęcia, a szczególnie japońskie znaki i słowa” – Szymek J.
„Dzisiejsza lekcja o Japonii była bardzo interesująca. Po japońsku nazwę Japonia pisze się następująco: 日本
” – Szymek Z.
„Bardzo podobało mi się pisanie po japońsku. Chciałbym uczyć się tego języka” – Denys.

„To były dzisiaj najfajniejsze zajęcia” – Hania.

PS. Błażejek Ćwikła z naszej klasy też uczy się japońskiego i wie bardzo, bardzo dużo o Japonii i wszystkich innych krajach. Naprawdę dużo!

Zajrzyj do naszej Galerii.