Uniwersytet Dziecięcy UMCS umożliwił uczniom klas 2a i 2b niesamowitą PRZYGODĘ z NAUKĄ.

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych warsztatach chemicznych i zoologicznych. Poznały bliżej postać i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie uczniowie ubrani w białe fartuchy przeprowadzali doświadczenia, łącząc ze sobą różne produkty, w ścisle okreslonych proporcjach. Dzieci z zangażowaniem, jak prawdziwi chemicy, wykonywały doświadczenia.
Kolejne warszsztaty odbyły się na Wydziale Zoologicznym. Pan doktor oprowadził dzieci po Muzeum Zoologii, w bardzo ciekawy sposób opowiadając o znajdujących się tam eksponatach. Dzieci odgadywały zagadki i zdobywały nagrody. Na koniec weszliśmy na 16 piętro Rektoratu UMCS, gdzie podziwialiśmy panoramę Lublina.
Wycieczka była bardzo ciekawa i dzieci dużo się podczas warsztatów nauczyły. Już planujemy kolejną wyprawę.

Zajrzyj do naszej Galerii.