21 maja 2019 r. gościliśmy w naszej szkole lekkoatletkę Darię Zabawską, która specjalizuje się w rzucie dyskiem. Od 2018 r. trenuje w klubie AZS UMCS Lublin i jednocześnie studiuje politologię na UMCS. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

W tej niezwykłej lekcji wychowania fizycznego uczestniczyli uczniowie klas 5-8. Na początku zostali zapoznani z sylwetką sportsmenki oraz obejrzeli film prezentujący uprawianą przez nią dyscyplinę sportu - rzut dyskiem. Następnie Daria Zabawska odpowiadała na pytania młodzieży, opowiadała o swojej karierze oraz o codziennym życiu sportowców. Na koniec przeprowadziła krótki trening z grupą uczniów i nagrodziła ich za zaangażowanie pięknymi książkami.

To ciekawe spotkanie przygotował i poprowadził nauczyciel wf, pan Patryk Maliszewski.

Zapraszamy do naszej Galerii.