Wizyta u stomatologa może być przyjemnością. Klasa 1b przekonała się o tym 7 maja, podczas odwiedzin gabinetu, w którym pracuje p. Agnieszka Walkiewicz. Opowiedziała nam jak zbudowane są zęby i jakie choroby na nie czyhają. Pokazała także narzędzia i maszyny, których używa stomatolog podczas leczenia zębów. Każde dziecko, już bez obaw wzięło udział w badaniu stanu zdrowia ząbków. Podczas spotkania z panią higienistką dowiedziały się jak właściwie dobrać szczoteczkę do zębów, oglądały wiele ich rodzajów i co najważniejsze samodzielnie trenowały poprawny sposób szczotkowania. Poznały wszystkie zakamarki i aspekty pracy gabinetu dentystycznego - od rejestracji, przez obsługę fotela do sterylizacji narzędzi. Jednak największym zainteresowaniem dzieci cieszył się Smoczuś: maskotka - pacjent, który dzielnie poddawał się wszelakim zabiegom stomatologicznym w wykonaniu dentystów – juniorów. Poza porcją wiedzy i doświadczeń, z wycieczki przywieźliśmy także upominki – dziękujemy!

20190507 100749