IMG 7204Dnia 4 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły Pana Mikołaja Pawlaka – Rzecznika Praw Dziecka.
Licznie zebrane w sali gimnastycznej dzieci klas IV – VI z wychowawcami miały możliwość poznać osobę i funkcję Rzecznika Praw Dziecka. Mając już pewne ogólne pojęcie o tym, czym zajmuje się rzecznik, przez jakże klarowne i dostosowane do słuchacza objaśnienia Pana Mikołaja Pawlaka, mogliśmy pełniej zrozumieć każdy omówionych przez zaproszonego gościa artykułów Karty Praw Dziecka. Jakże cieszymy się, gdyż niniejsza Karta Praw Dziecka została nam ofiarowana w darze, który cóż, wielce zobowiązuje. Na pewno nie było błędem postawienie dzieciom z „Chrobrego” pytania: co by chciały zmienić w naszym kraju, ale ilość propozycji zaskoczyła chyba nawet zaprawionego w prawniczym boju Rzecznika. Wierzymy, że wszystkie propozycje dotyczące oczywiście praw i kilka dotyczące obowiązków skrzętnie zanotował i jak powiedział spróbuje pomóc.
Nie daliśmy się prześcignąć w okazaniu sympatii, wręczając co dość niecodziennie zabrzmi Panu Mikołajowi prezent w postaci bukietu kwiatów oraz pamiątki Przyjaciela Szkoły im. B. Chrobrego.
Wspólne zdjęcie i zaproszenie na kolejne spotkanie przypieczętowały naszą chęć dalszej współpracy.