10 kwietnia 2019 r. klasa 6A wzięła udział w bardzo ciekawej lekcji języka polskiego. Każdy z uczniów miał za zadanie przynieść materiały potrzebne do wykonania… robota!

Do tej pracy zainspirował nas zbiór opowiadań Stanisława Lema pod tytułem ,,Bajki robotów’’. My również chcieliśmy się poczuć jak niezwykli konstruktorzy machin, które być może znajdą zastosowanie w odległej przyszłości.

Podzieliliśmy się na trzy grupy i zaczęliśmy działać…

Pierwszy zespół zbudował robota, który miał na celu bronić ludzi przed intruzami próbującymi włamać się do domu. W środku tego mechanicznego przyjaciela znajdował się drugi, mniejszy, który był dodawany gratis i on również miał chronić ludzi przed złem.

Druga grupa zbudowała ,,EKO zamrażarkę’’. Jest to bardzo duże urządzenie, które w ogóle nie zużywa prądu – stąd też wzięła się jego nazwa. W środku tego robota znajdują się dwa zbiorniki z substancją, która jest potrzebna, aby mógł on sprawnie działać.

Trzecia i ostatnia już grupa zbudowała ,,elektro-aptekarza’’. Produkuje on wszystkie leki i zastępuje lekarzy. Może wytworzyć każdy medykament, trzeba tylko pamiętać, aby co 35 lat uzupełnić specjalny płyn, dzięki któremu robot działa.

Na koniec wszystkie grupy miały za zadanie zareklamować swoje roboty.

To była bardzo ciekawa i kreatywna lekcja polskiego. Myślę, że wszystkim bardzo się podobała.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Karolina Łaska