Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego organizowanego przez Urząd Miasta Lublin oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS. Będzie on realizowany w klasie 2b od lutego do czerwca 2019 r. Program "Przedsiębiorcze dzieciaki" ma na celu kształtowanie u dzieci kluczowych kompetencji w zakresie wybranych cech definiujących pojęcie "przedsiębiorczości". Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

14 marca 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie, na którym dzieci poznały studentkę - panią Monikę, która przeprowadzi kilka zajęć u nas w szkole. Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały symbolikę Koziołka Biznesmena, cel jego wizyty i wspólnie przygotowały miejsce, w którym zamieszka maskotka Koziołka. Ustalono również zasady udziału w projekcie.

28 marca br. odbyły się drugie zajęcia związane z projektem. Uczniowie klasy 2b dowiedzieli się między innymi, co to jest przedsiębiorczość. Podczas pracy w małych grupach wykonali przydatne zabawki ze zużytych, niepotrzebnych rzeczy.

M.P.

W naszej Galerii można zobaczyć zdjęcia z zajęć.