Nie każdy słyszał o uczcie bogów, która odbyła się w klasach 5b i 5c. Ja za to na niej byłam, nektar z bogami piłam… i chciałabym podzielić się doświadczeniami z tej uroczystości.

Ucztę zorganizowaliśmy na lekcjach języka polskiego. Każdy przyniósł przepyszne smakołyki i dekoracje do posiłku. Uczniowie ubrani byli w piękne greckie szaty, starannie przygotowali również rekwizyty, aby jak najbardziej upodobnić się do mitologicznych postaci.

Każdy z bogów i bohaterów przedstawiał się i opowiadał o swoich najciekawszych przygodach. Mimo że na lekcjach języka polskiego dokładnie poznaliśmy wiele mitów, to i tak niektóre z opowieści były zaskakujące i pełne niespodzianek.

Czas ten minął bardzo szybko i nikt nie chciał wracać do naszej szkolnej rzeczywistości. Życie bogów każdemu przypadło do gustu!

Maria Lutek, 5b

Podczas uczty bogów panowała wspaniała atmosfera, a ciekawe historie cieszyły ucho… Oczywiście, nie mogło też zabraknąć przysmaków rodem z Grecji… Gdy już posłuchaliśmy ciekawych mitów i najedliśmy się do syta, nadszedł czas na quiz. Miał on sprawdzić, czy uważnie słuchaliśmy swoich kolegów i koleżanek. Uczta bardzo mi się podobała i uważam, że była udana.

Mateusz Bartnik, 5c

Było pyszne jedzenie i ciekawe mitologiczne opowieści, których wcześniej nie znałam. Dzięki nim poznałam nowych bohaterów.

Pola Wasąg, 5c

Mogliśmy poznać wiele ciekawych mitów. To wydarzenie bardzo mi się podobało i chciałabym przeżyć je jeszcze raz.

Joanna Bogacka, 5c

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z lekcji.