3 października 2018 r. w III LO odbyły się ostatnie zajęcia dla uczniów w ramach Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich.

Tym razem spotkanie pt. "Jak nie zanudzić czytelnika?" poprowadził pan Tomasz Kowalewicz, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Radia "Centrum". Podczas zajęć zapoznał młodzież z kolenymi etapami powstawania gazety i odpowiedzialnymi za nie pracownikami redakcji. Opowiedział o realizowanych przez siebie ciekawych tematach i zaprezentował własne artykuły. Omówił rolę tytułu i fotografii we współczesnej prasie. Na koniec młodzi dziennikarze przedyskutowali interesujące ich zagadnienia życia społecznego, które mogłyby stać się tematami artykułów.

W tych ciekawych warsztatach wzięły udział Milena Mazurek z 8a i Zuzia Zdunek z 8c.

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z warsztatów