W dniu 17 stycznia 2018 r. uczniowie klas 6c i 7a uczestniczyli  w ciekawym spotkaniu z zakresu edukacji filmowej.

Zaprzyjaźniona z naszą szkołą Filia 34 MBP zaprosiła pana Krystiana Drozda, animatora kultury i filmoznawcę, aby zapoznał uczniów z najważniejszymi pojęciami z dziedziny filmu.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację dotyczącą początków kina, jego pierwszych twórców oraz drogi od ruchomych obrazków do filmu dźwiękowego. Oglądali fragmenty pierwszych filmów niemych i dźwiękowych. Rozmawiali o gatunkach filmowych oraz o roli efektów specjalnych.

Następnie zostali zapoznani z ofertą biblioteki z zakresu sztuki filmowej. Szczególną uwagę zwróciła zawartość "Paczki literackiej", pakietu wydawnictwa Agora, zawierającego między innymi biografie twórców filmowych, ksiązki, które zostały zekranizowane oraz filmy.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.